Haber

Bakan Soylu: “Geçmişte bu ülkeye ve vesayet sistemine karşı çıkarak Erdoğan’a sahip çıktınız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Gezi olaylarını onlar yaptılar, her yeri yakıp yıkmak istediler, siz tutmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. 17-25 Aralık’ı FETÖ dolandırıcıları yaptı, siz tutmadınız. Siz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız, 6-8 Ekim olaylarına sahip çıktınız, onlar sahip çıktınız, geçmişte bu ülkeye ve vesayet sistemine karşı çıkarak Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız, 15 Temmuz’da siz sahip çıktınız. Bu ülkede darbeleri nasıl yenebileceğinizi çıplak ellerinizle gösterdiniz.” dedim.

AK Parti Adana 103. İl Danışma Meclisi Toplantısı Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkede terörle mücadele arzusu vardı. İnsansız hava aracı istendi, yırtıcı istendi bu ülkede. Vatana, millete, Anadolu coğrafyasına zulmettiler.” 600 yıldır bütün dünyaya adalet getiren bu milleti zulmetmek istedikleri için hiçbir yerde sömürgeleştirmedi ve sömürgeleştirmedi.Geri döndüler merhum Mendres’e hakaret ettiler.Yetmedi Demirel’in karısına hakaret ettiler. yetmedi ilk defa bir cumhurbaşkanı hatırası secde edecek diye sevdiğimiz, sempati duyduğumuz rahmetli özal’a yaptıklarını bırakmadılar, yetmedi merhum erbakan’a olanlar. , Libya’ya gitti.Misafir sahibinin kuzusu,çadıra davet ettiyse çadıra gider.Çadırı rejim meselesi haline getirip alt üst etmeye çalıştılar.Neredeyse yıkmak için ellerinden geleni yaptı. türkiye ifta verdiği için ustalara r. Her şeyi yaptılar” dedi.

“Her şeyi hallettiler”

diye konuştu. bizsiz hissederiz, biz size bir şey yapmayız, karar veririz.”İftira atacağız, rezil olacağız, perişan olacağız, yanlış değil, yanlış, değerli olacağız” dediler. Bunların her birini yaptılar. Aynısını Recep Tayyip Erdoğan’a da yaptılar. Sayın İl Başkanımızın daveti üzerine bu salona bir şey için geldim. Gelmeseydim ülkeme, milletime anlatacaktım, kendi üzerime hata etmiş olacaktım. Allah razı olsun, bir gün bile geri adım atmadınız.”

“Geçmişte bu ülkeye ve vesayet sistemine karşı çıkarak Erdoğan’a sahip çıktınız”

Bakan Soylu, “27 Nisan’ı onlar yaptı, sizi korkutmaya çalıştılar, siz kendinizi tutmadınız, Gezi olaylarını onlar yaptı, her yeri yakmak, yıkmak istediler, kendinizi tutmadınız. Recep Tayyip Erdoğan FETÖ dolandırıcıları 17-25 Aralık yaptı Siz geri durmadınız Recep Tayyip Erdoğan 6-8 Ekim olaylarını sahiplendiler bu ülkeye ve Türkiye’deki vesayet sistemine karşı çıkarak Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. 15 Temmuz’da bu ülkede darbelerin nasıl bertaraf edileceğini çıplak elle gösterdiniz.Örgütünüzün önünde saygıyla eğilmeye geldim.Allah razı olsun.” sözlerini kullandı. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu