Haber

Hatay’da depremzedeler oy kullanırken duygusal anlar yaşandı

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların en büyük tahribatın yaşandığı Hatay’da, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi çerçevesinde oy kullanma süreci başladı. Oy verme sürecinde yakınlarıyla bir araya gelen Hataylılar duygulu anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri kapsamında tüm illerde olduğu gibi Hatay’da da oy verme işlemi başladı. Hasarsız okullarda ve hasarlı okulların bahçelerine kurulan 167 konteynerde vatandaşlar oy kullanmak için toplandı. Sabah erken saatlerde sandığa gelen yetkililer, yeminlerinin ardından hazırlıklarını yaparak seçmeni beklemeye başladı. Saatler 08:00’i gösterdiğinde Hataylılar oy kullanmaya başladı. Katılımın yoğun olarak görüldüğü Defne ilçesindeki Mustafa Kemal Akbay İlköğretim Okulu’nun bahçesinde de polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Okulun ağır hasar görmesi nedeniyle bahçede ve alt yolda olmak üzere toplam 21 konteynerde oy verme işlemi yapılıyor. Mahalleden akraba ve komşularıyla okul bahçesinde buluşan aileler duygulu anlar yaşadı. Birbirlerine sarılarak zaman zaman ağlayan vatandaşların gözleri dolarken görüldü. Hatay’da yapılan ilk seçimde 1 milyon 62 bin 886 seçmenden 883 bin 992’si 3 bin 52 sandıkta oy kullandı.

“Oyumu kullanmak için buradayım”

Oyunu kullanan Mehmet Şahut, “Mersin Anamur’dan oy kullanmaya geldim. Şehrimi böyle görünce içim gidiyor. Zor durumda kalmama rağmen oy vermeye geldim. İnşallah ülkem düzelir.” , İnanıyorum.”

“Vatandaşlık görevimiz”

Oyunu sunan Esen Adadetepe, “2 çocuğumla enkaz altından çıktım. Biz hep şehrimize geliyoruz. Ülkemize hayırlı olsun. Vatandaşlık görevimiz. Komşularımızı gördük ama geleceğiz.” yine bekleyin.Şehir kurulsa da acımız büyük.” – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu